Згідно ст. 21 Закону України «Про охорону праці», суб’єкт підприємницької діяльності при виконанні робіт та/або при експлуатації машин, механізмів і устаткування підвищеної небезпеки, в обов’язковому порядку зобов’язується отримати дозвіл на виконання робіт або/та експлуатацію обладнання з підвищеної небезпеки в органах Державної служби України з питань праці.

Відповідно до постанови КМУ № 1107 від 26.10.2011р. визначено перелік робіт підвищеної небезпеки та перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Дозвіл на початок виконання небезпечних робіт та експлуатацію машин та механізмів діє на всій території України.

Строк дії дозволу складає 5 років.

Процес оформлення дозволу та/або декларації на небезпечні роботи та експлуатацію небезпечних машин та механізмів є комплексом складних і «трудомістких» процедур, які вимагають від суб’єкта підприємницької діяльності певних знань, навичок, а головне, часу.

Складність процедури оформлення дозволу на виконання небезпечних робіт та експлуатацію машин і механізмів полягає в тому, що суб’єкт господарювання має відповідати певним вимогам і підтвердити свої можливості щодо виконання заявлених небезпечних робіт та можливостей щодо експлуатації визначених машин та механізмів.