Законом України «Про оцінку впливу на довкілля», що вступив в силу  18 грудня 2017 року запроваджено новий дозвільний документ – висновок з оцінки впливу на довкілля.

Згідно даного Закону, оцінку впливу на довкілля необхідно проводити при прийнятті рішення про «планову діяльність», а саме: будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природне середовище.

Перелік об’єктів, що потребують отримання Висновку визначено част. 2 і 3 ст. 3 даного Закону.

Даний перелік розподілено на дві групи. До першої групи, в тому числі відносяться наступні категорії виробництв: нафтопереробні та газопереробні заводи; ТЕС, ТЕЦ; установки для виробництва або збагачення ядерного палива, установки для захоронення радіоактивних відходів; чорна та кольорова металургія; споруди із переробки азбесту; деякі категорії хімічного виробництва; будівництво аеропортів, автомагістралей, гідротехнічних споруд портів, тощо. Висновки щодо цих об’єктів буде видавати Мінприроди. Також, для об’єктів цієї категорії необхідно буде проводити оцінку транскордонного впливу.

До другої групи, в тому числі відносяться об’єкти: глибоке буріння; категорії сільського господарства; видобувна промисловість; енергетична промисловість; виробництво та обробка металу; переробка мінеральної сировини; категорії харчової промисловості, тощо, висновки Оцінки впливу на довкілля для яких будуть видавати місцеві територіальні органи.

В той же час, планова діяльність, що не справляє значного впливу на довкілля не потребує Висновку, відповідно до критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Оцінці впливу на довкілля не підлягає планована діяльність, спрямована виключно на забезпечення оборони держави, ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, наслідків антитерористичної операції на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, відповідно до критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Процедура отримання висновку з оцінки впливу на довкілля включає в себе 4 основні етапи:

  1. Повідомлення про планову діяльність;
  2. Підготовка звіту;
  3. Проходження громадського обговорення;
  4. Отримання висновкуз оцінки впливу на довкілля.

Наша агенція в найкоротші терміни та за мінімальну ціну допоможе Вашому підприємству провести оцінку впливу на довкілля.

Замовити послуги ви можете за телефонами вказаними на сайті, також дізнатися вартість послуги.