Декларація відповідності матеріально технічної бази з охорони праці в Україні є обов’язковим офіційним державним документом, який підтверджує достовірність відповідності вимогам законодавства з охорони праці.

Згідно з постановою КМУ № 1107 від 26.10.2011р. роботодавці незалежно від форми власності їх підприємства в разі виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин і механізмів підвищеної небезпеки, зобов’язані оформити декларацію відповідності матеріально-технічної бази з охорони праці.

Декларація відповідності матеріально технічної бази вимогам законодавства з охорони праці обов’язкова до оформлення всіма суб’єктам господарської діяльності юридичним та фізичним особам які використовують найняту працю на договірній основі (трудовий договір, контракт).

Виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатація машин і механізмів без належним чином оформленої і зареєстрованої в органах Державної служби України з питань праці декларації відповідності вимогам охорони праці відповідно до ст. 164 КУАП карається штрафом в розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.