Розрахунок часу евакуації людей під час пожежі

Розрахунок необхідного часу для евакуації – це розрахунок, за допомогою якого можна визначити максимально можливий інтервал часу для евакуації людей з будівлі, не зазнавши будь-якого впливу небезпечних факторів пожежі. Якщо правильно порівняти такий інтервал часу з фактичним часом, який відведений на евакуацію, можна вирахувати рівень забезпечення або ж незабезпечення безпеки для евакуації людей.

Основою розрахунку часу вважається час, який необхідно для швидкого проходу, чітко визначеної кількості людей через спеціальні виходи для евакуації.

Розрахунок проводиться за спеціальною методикою для визначення пожежного ризику в будівлі. Необхідність розрахунку часу евакуації при пожежі продиктована багатьма факторами. Основним є визначення розміру і конструкції евакуаційних шляхів, які забезпечують евакуацію людей, ще до того, як небезпечні фактори досягнуть своїх гранично допустимих значень.

 Для яких будівель проводять розрахунок часу при евакуації?

Будинки, які постійно заповнені людьми в обов’язковому порядку вимагають розрахунку часу евакуації в разі пожежі. Споруди з перебуванням людей повинні дотримуватися «Технічного регламенту про вимоги пожежної безпеки». Евакуацію можна вважати безпечною, якщо проміжок часу між тим як виявили пожежу, і завершили переміщення людей в безпечну область, не перевищуватиме час, який необхідний для евакуації під час пожежі.

Час евакуації регламентується спеціальними нормативними документами з пожежної безпеки. У цих документах також вказується методика для визначення розрахункового часу, умови безпечної евакуації.

 План проведення розрахунку часу евакуації при пожежі:

  1. Визначити основні завдання
  2. Забезпечити заданий час для переміщення людей до евакуаційного виходу
  3. Перевірити основні параметри евакуаційних можливостей будівлі і їх розрахунок
  4. Врахувати щільність потоків для забезпечення травмобезпеки в разі масового просування людей
  5. Оцінити можливість виключення впливу будь-яких небезпечних факторів і величину ризику при масовій евакуації людей
  6. Оцінити необхідність застосування основних і додаткових заходів протипожежного захисту
  7. Зробити аналіз параметрів будівлі (функціональність, архітектура, технологічні аспекти) для правильного визначення розрахункової чисельності людей
  8. Оцінити найбільш ймовірні шляхи руху людей
  9. Розрахувати параметри руху людей
  10. Оцінити геометричні параметри евакуаційних маршрутів і ступінь можливості їх використання
Замовити розрахунок часу евакуації від компанії Нейрон, вартість послуги от 3000 грн. Остаточна ціна розрахунку можна дізнатися у наших фахівців.