Скид  зворотних  вод  у  водні  об’єкти  є одним з видів спеціального водокористування і здійснюється на  основі  дозволів, які видаються у встановленому порядку органами Мінприроди України.

Величини ГДС речовин розробляються в проекті та затверджуються  для діючих і тих,  що проектуються,  підприємств-водокористувачів, які мають  (будуть  мати)   організовані   скиди   зворотних   вод   з господарської  ланки  круговороту  води у природні ланки (річкові, озерні, морські), тобто у водні об’єкти.

Величини ГДС речовин встановлюються для кожного окремого випуску зворотних вод у поверхневі  та  морські  води  у  випадках відповідно до  п.1.9  «Інструкції про порядок розробки та затвердження гранично допустимих скидів (ГДС) речовин у водні об’єкти із зворотними водами» №116 від 15.12.94р.,  які регламентують скид зворотних вод і встановлюють норми якості води водних об’єктів. (При введенні в дію нових нормативних документів необхідно їх використовувати замість або  у  доповнення до вказаних).

 Умовою для визначення ГДС речовин є гарантія дотримання  норм якості води у встановлених контрольних створах.

Контроль за  дотриманням встановлених обмежень на скид зворотних вод, які вказані у затверджених документах, що визначають ГДС, ТПС речовин і плани водоохоронних заходів, здійснюється органами Мінприроди України на підставі даних,  що представляються водокористувачами, контрольних замірів  і обстежень.

Контроль здійснюється згідно з чинним законодавством і нормативними документами, що регламентують порядок проведення контролю за водоохоронною і водогосподарською діяльністю водокористувачів, у тому числі “Правилами охорони поверхневих вод” (розд. 5), “Инструкцией по отбору проб для анализа сточных вод” (НВН 33-5.3.01-85) та ін.

Вимірювання показників концентрацій нормованих  речовин у зворотних водах для визначення їх маси виконуються шляхом аналізу змішаних проб (НВН 33-5.3.01-85), відібраних  вручну або за допомогою пробовідбірників змішаних     (середньогодинних, середньодобових) проб. За інформацією з приводу розробки та постачання пробовідбірників звертатися до  УкрНЦОВ Мінприроди України.

Встановлені фактичні показники скиду речовин і розраховані  величини ГДС речовин є вихідними для розробки планів заходів щодо поетапного досягнення ГДС. Оскільки план заходів являє собою сукупність технічних і вартісних характеристик заходів і споруд, що погоджені за строками  реалізації і спрямовані на поетапне досягнення величин ТПС і ГДС речовин, то значення величин ТПС визначаються сукупністю технічних характеристик  заходів і споруд. Наприклад, ТПС речовин відповідають проектній характеристиці складу зворотних вод на виході з очисних споруд, що вводяться в дію. В іншому разі концентрації речовин, відповідних ТПС дорівнюють найкращим середнім значенням.

Замовити послугу за кращою вартосттю по телефону +38 093 140 41 42, ціна від 10 000 грн

Готовий замовити послугу?

Не зволікай жодної хвилини! Тисни на кнопку! Наші консультанти зв’яжуться із Вами!

Відгуки про нашу діяльність!

Відгуки, побажання, зауваження від наших клієнтів.
0
+
років досвіду
0
+
кваліфікованих спеціалістів
0
+
видів послуг
0
+
успішних проектів