Проект зменшення впливу санітарно-захисної зони (СЗЗ), розробка та погодження

Згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996р. №173 «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» для промислових підприємств та інших об’єктів, що є джерелами шкідливого впливу на навколишнє середовище, в залежності від виду діяльності, встановлюється нормативна санітарно-захисна зона на підставі санітарної класифікації.

Санітарно-захисна зона (СЗЗ) є обов’язковим елементом кожного об’єкта, що є джерелом впливу на навколишнє середовище та здоров’я людини.

Санітарно-захисна зона відокремлює промислову територію від житлової забудови, зони відпочинку, ландшафтно-рекреаційної зони, курорту з обов’язковим позначенням кордонів особливої ​​території.

Розміри СЗЗ можуть бути зменшені, коли на кордоні житлової забудови та прирівняних до неї об’єктів, концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі, рівні шуму, вібрації, ультразвуку, електромагнітних та іонізуючих випромінювань і статичної електрики не перевищуватимуть гігієнічні нормативи.

Потреба в цьому виникає, як правило, на діючих підприємствах, розташованих у населених пунктах або недалеко від них, при підвищенні потужності виробництва, заміни сировини та технологічного процесу, розширенні асортименту продукції, що випускається та ін.

Зменшення розмірів санітарно-захисної зони можливо при впровадженні нових технологій, зміні обладнання та сировини.

Житлова забудова, що знаходиться в межах орієнтовної санітарно-захисної зони, є підставою для скорочення розмірів санітарної зони.

Проект організації санітарно-захисної зони включає в себе обґрунтування пропонованої межі санітарно-захисної зони, заходи щодо охорони атмосферного повітря, пропозиції з озеленення та благоустрою території об’єкта та санітарно-захисної зони, а також формування пропозицій щодо забезпечення зменшення негативного впливу (до встановлених нормативів) господарського чи промислового об’єкту на прилеглу житлову забудову.

Зменшення СЗЗ затверджуються Інститутом гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва АМНУ (для підприємств і виробництв I-II класів небезпеки з СЗЗ більше 100 м) або Санітарно-епідеміологічною службою відповідної області та міста Києва (ІІІ-IV класів небезпеки) на підставі висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи матеріалів організації СЗЗ.

Зміна встановлених розмірів СЗЗ здійснюється шляхом отримання позитивного санітарно-гігієнічного висновку на проект СЗЗ за умови реалізації природоохоронних заходів, передбачених проектом СЗЗ.

Санітарна зона та її проект, як нормативний документ, розробляються для виробничих компаній один раз і залишається актуальним протягом усього терміну існування об’єкта за умови незмінності технологічних процесів і шкідливих впливів на навколишнє середовище.

Замовити розробку плану по кращій вартість від компанії Нейрон. Розробимо проект зменшення впливу санітарно-захисної зони в найкоротший термін. Ціна розробки від 80 000 грн.

Готовий замовити послугу?

Не зволікай жодної хвилини! Тисни на кнопку! Наші консультанти зв’яжуться із Вами!

Відгуки про нашу діяльність!

Відгуки, побажання, зауваження від наших клієнтів.
0
+
років досвіду
0
+
кваліфікованих спеціалістів
0
+
видів послуг
0
+
успішних проектів